Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

Ήττα με Γρανίτη 3-2....

Η πρώτη ήττα για την ομάδα μας ήρθε σε ένα δυνατό και γεμάτο ένταση παιχνίδι και μπορεί να μην είναι δίκαιη σε σχέση με την εικόνα του αγώνα, ωστόσο στο ποδόσφαιρο κερδίζει αυτός που εκμεταλλευόμενος και τα λάθη του αντιπάλου, πετυχαίνει τα περισσότερα γκολ! Η ομάδα μας σε γενικές γραμμές και παρά τις 6 αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι, ήταν καλύτερη και στα 2 ημίχρονα, στο 1ο όμως ο Γρανίτης ήταν εξίσου απειλητικός χωρίς να σκοράρει. Το 1-0 όμως με την κεφαλιά του Δημούση στο 26΄, μετατράπηκε γρήγορα σε 2-2 στο 51΄ σε ένα 4λεπτο γεμάτο γκολ: Στο 47΄ ο Μαραγκάκης ξεχασμένος στο 2ο δοκάρι ισοφάρισε για το Γρανίτη, στο 49΄ο Βακαλουνάκης έκανε το 2-1 αλλά ο Ντούπης στο 51΄ ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2, σε 2 γκολ...δώρο της άμυνάς μας. Η ομάδα μας πίεσε στη συνέχεια, ήταν αρκετά καλή, έκανε φάσεις αλλά στο 89΄ η μπάλα κόντρα στη ροή του αγώνα, σε μια σέντρα του Παπασηφάκη, κατέληξε πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα, έτσι το 3-2 ήταν το τελικό σκορ, παρά το λάθος ακυρωθέν-υπόδειξη βοηθού- γκολ του Νταγκουνάκη στο 92΄. Καλή σε γενικές γραμμές η διαιτησία του Ντοκάκη, με μόνη ένσταση τη φάση του 92΄ από το βοηθό Σγουράκη.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης, Καράκης, Σαρίδης (61 ΄λ.τ. Βαρδάκης), Πατεράκης, Μαρινάκης, Μαργαρώνης, Νταγκουνάκης, Περδικάκης, Βακαλουνάκης, Γκούντελος (58΄ Μιχάκης), Δημούσης (80΄ Κοτζαμάνογλου)