Με νίκη ξεκίνησε και στο κύπελλο η ομάδα μας

Κύπελλο ΕΠΣΧ 3ος όμιλος  1η αγωνιστική
Τετάτρη  18/9/2019
Γήπεδο Ναυστάθμου Κρήτης
Ασπίδα ΝΚ-Μινώταυρος Μουρνιών 0-5

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της και για το κύπελλο η ομάδα μας επικρατώντας εύκολα στον Ναύσταθμο της Ασπίδας για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου.
Το σκορ για τον Μινώταυρο άνοιξε μόλις στο 4' ο Μιχάκης για το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο ο Μινώταυρος σκόραρε ακόμα 4 φορές με τον Τιχομίροφ στο 55΄ και στο 80' Τον Γιάννη Χρυσό στο 63' με τον νεαρό Κογιαννάκη από την Κ16 να διαμορφώνει το τελικό 0-5 το παρθενικό του γκολ με την Α΄ομάδα του Μινώταυρου στο 89'.

Διαιτητής: Τρίγκας
Βοηθοί: Μαραβελάκης - Γαλάνης
Ασπίδα (Δημήτρης Φούρλας): Αλντι, Χαιρετάκης, Κοζάκης, Κουτρουμπάς (80’ Δημητρουλάκης), Λάρδας (65’ Αρβανίτης Σ.), Τσιτσώνης (73’ Δελήμπασης), Αρβανίτης Π., Γεωργίου, Μπουλής, Ζης, Πόγκα (46’ λ.τρ. Παλάσης Θ.)
Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Καλοριζικάκης, Παπαθεοδώρου, Ξεκουκουλωτάκης, Θάνος (60' Μαντσέλλι), Ζαγκουντίνος (55' Φαντριδάκης), Χρυσός, Χαλιβελάκης, Γιαννουδάκης, Δημητρίου (46' Κοσμαδάκης), Τιχομίροφ, Μιχάκης (70' Κογιαννάκης)
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 19:15 Γήπεδο Μινώταυρου Μουρνιών.