Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017

Κακή εμφάνιση και εντός έδρας ήττα από τον Κρητικό Αστέρα.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την ομάδα μας το Σαββατο που ηττήθηκε εντός έδρας από τον Κρητικό Αστέρα με 0-1.
Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 35' της αναμέτρησης με την  ομάδα μας να χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 48'  με τον Χαλκιαδάκη να αστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.
10' πριν το τέλος ο Μανωλεδάκης αντίκρισε την 2η κίτρινη (κόκκινη) κάρτα αφήνοντας την ομάδα μας με 10 παίχτες.

Μινώταυρος (Στέλιος Κουκουδάκης): Σολανάκης, Μανωλεδάκης, Παρδαλάκης, Τζαγκαράκης, Κουνέτας, Θάνος, Χαλκιαδάκης (60’ Μαθιουδάκης), Γιαννακίδης (52’ Νταγκουνάκης), Πιτσιάβας, Καλαϊτζάκης, Τιχομίροφ (52’ Πατσαρίκας)

Με το δεξί και με ...3άρα μπήκε το 2017

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας για το 2017 επικρατώντας εύκολα χθες στις Μουρνιές του πρωτοπόρου Πανακρωτηριακού με το ευρύ 3-0.
Με πολύ καλή ταχτική οι παίχτες του Στέλιου Κουκουδάκη κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα του Ακρωτηρίου.
Στο 10' ο Πετράκης έκανε το 1-0 και στο 21' ο Χαλκιαδάκης διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα μας (σκορ ημιχρόνου).
Στο 6΄του δευτέρου ημιχρόνου ο Πετράκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-0 σφραγίζοντας την νίκη για την ομάδα μας που κυριάρχησε καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση απειλώντας μάλιστα την ομάδα του Ακρωτηρίου με ακόμα μεγαλύτερη σε έκταση ήττα.

Μινώταυρος (Στέλιος Κουκουδάκης): Σολανάκης, Καράκης, Κοζάκης, Μανωλεδάκης, Γκιόκα (69’ λ.τρ. Τζαγκαράκης), Θάνος, Νταγκουνάκης (85’ Τιχομίροφ), Χαλκιαδάκης, Καλαϊτζάκης, Πετράκης (71’ Μαθιουδάκης), Πιτσιάβας.